Czym jest osuszanie kondensacyjne?

Walka z wilgocią w budynku jest bardzo trudna. Zalane mury wymagają profesjonalnego osuszenia. Warto zlecić to fachowcom, którzy dopasują odpowiednią procedurę. Jedną z nich może być osuszanie kondensacyjne. Na czym ono polega? 

Kiedy trzeba osuszyć budynek?

Osuszanie budynków, mieszkań czy domów to profesjonalna usługa. Polega na wyeliminowaniu z pomieszczeń wilgoci. Zalanie mieszkania czy domu zawsze jest trudnym doświadczeniem. Dodatkowo później należy usunąć uciążliwe konsekwencje, a każdy wie, jak wiele czasu to wymaga. Dobrze, jeśli źródło wycieku powodujące awarię zostało szybko wykryte i naprawione. Wtedy często możliwe jest samodzielne usunięcie szkód. Znacznie trudniej jest, gdy problem był długotrwały lub całkowicie niezależny od nikogo, jak np. w przypadku nagłych obfitych deszczów, potopień czy powodzi. Wtedy niezbędne jest skorzystanie ze specjalistycznej pomocy specjalistów. 

Na czym polega osuszanie kondensacyjne?

Osuszanie kondensacyjne to procedura, którą można przeprowadzić w całych domach i budynkach lub tylko w pojedynczych pomieszczeniach, które tego wymagają. Osuszyć można każdą ścianę. W tym również sufit i podłogę. Do osuszania stosuje się specjalne maszyny i urządzenia, które w krótkim czasie pozwolą wyeliminować problem. Cały proces składa się z kilku etapu. Po zlikwidowaniu źródła awarii oraz wypompowaniu stojącej wody z pomieszczeń do pracy przystępuje ekipa osuszająca. Specjaliści tacy jak Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach wykonują w każdej przestrzeni. Często stosują technikę osuszania kondensacyjnego, opierającą się na prawach fizyki. Urządzenia sprawiają, że temperatura w pomieszczeniu obniżana jest do odpowiedniego poziomu, tak żeby umożliwić skraplanie się wody w urządzeniu. Dzięki temu możliwe jest wytracenie jej z murów i pozbycie się problemu. 

Skutecznie przeprowadzone osuszanie może zająć kilka dni lub tygodni. Wszystko zależy od stopnia zalania i intensywności występującej wilgoci. Prawidłowo wykonana usługa sprawi, że problem wilgoci zniknie na dobre. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku pomieszczeń zamieszkiwanych. Duża wilgoć doprowadza do niekontrolowanego rozmnażania się bakterii i drobnoustrojów, co prowadzi do powstawania grzybów i pleśni. Mieszkanie w zagrzybionych murach jest przyczyną powstawania wielu chorób, zwłaszcza tych dotykających dróg oddechowych oraz reakcji alergicznych. 

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top