Glock 17 – czym się charakteryzuje?

Pistolet XXI wieku to jedno z wielu określeń, które stosuje się w wypadku pistoletu Glock 17. Jest to jeden z najbardziej popularnych pistoletów w historii, który zastąpił w XXI wieku wszelkie przestarzałe pistolety i jest obecnie podstawowym wyposażeniem wielu oddziałów policji i nie tylko. Co go jednak charakteryzuje i jak wygląda sprawa z jego zakupem?

Jak wygląda zakup pistoletu Glock 17?

Podobnie jak w wypadku wielu innych modeli broni palnej, aby kupić pistolet Glock 17 potrzebne będzie nam pozwolenie na broń oraz znalezienie sklepu, który może legalnie handlować bronią palną, co w naszym kraju nie jest tak powszechne z racji na spore ograniczenia w jej posiadaniu.

Przez pozwolenie znacznie lepszą alternatywą, gdy zależy nam po prostu na posiadaniu jakiejkolwiek broni palnej będzie rewolwer czarnoprochowy, który będzie prezentować się bardzo okazale jako element dekoracyjny, a jeśli został wyprodukowany przed 1885 rokiem, to w większości wypadków do jego zakupu wystarczy mieć ukończone 18 lat.

Glock 17 – co to za pistolet?

Glock 17 jest bronią XXI wieku nie bez powodu. Był to pierwszy w historii bardzo popularny pistolet z tworzywa sztucznego. Inne kwestie, które go wyróżniają i sprawiły, że stał się tak popularny to możliwość bezpiecznego przenoszenia pistoletu z nabojem w komorze. Jego stworzenie wynikało z konkursu rozpisanego dla austriackiej armii. Stworzony w jego ramach pistolet miał mieć 16 naboi 9×19 mm Parabellum w obrębie kabury i umożliwiać bezpieczne noszenie naładowanego pistoletu.

Właśnie tak powstał Glock 17, czyli podstawowy pistolet firmy Glock GmbH. Jego długość to 186 milimetrów, a wysokość wynosi 138 mm. Długość lufy to z kolei 114 mm. Ten pistolet bez magazynka waż zaledwie 625 g, a po jego wsadzeniu waga rośnie jedynie do 905 g, co sprawia, iż korzystanie z niego jest niezwykle proste, a także nie męczy zbyt szybko. Dzięki temu trafił on na wyposażenie wielu służb i jest jednym z najpopularniejszych pistoletów na świecie.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top