Jak działają klimatyzatory wodne?

Szukasz sposobu na ochłodę w mieszkaniu w upalne dni, ale klimatyzacja nie wchodzi w grę? Klimatyzator wodny może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Czy warto w niego zainwestować? Sprawdź!

Czym są klimatyzatory wodne?

Klimatyzatory wodne to urządzenia, dobrze radzące sobie z upałami. Jest to niewymagający montażu sprzęt, który klienci chwalą sobie za to, że nie tylko wychładza pomieszczenie, ale także nawilża powietrze.

Korzyści z zakupu klimatyzatora wodnego

Tego typu urządzenia wykorzystują proces ewaporacji, czyli parowania zimnej wody. Nie mają systemu odprowadzania ciepła na zewnątrz, przez co nie trzeba robić dziur w ścianach, aby wypuścić rurę. Jedyne, co musisz zrobić, to połączyć je do gniazdka elektrycznego. Nie musisz jednak obawiać się wysokich rachunków. Klimatyzatory wodne pobierają do 80% energii elektrycznej mniej niż tradycyjna klimatyzacja. Oszczędność to jednak niejedyna zaleta takich urządzeń. Takie ewaporatory są niewielkie i kompaktowe, więc z powodzeniem zmieszczą się nawet w małych mieszkaniach. To także dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w lokalach wynajmowanych i nie otrzymują zgody właściciela na montaż klimatyzacji lub nie chcą inwestować w nie swoją nieruchomość.

Jak działa klimatyzator wodny?

Klimatyzator wodny składa się ze zbiornika na zimną wodę, którą można jeszcze bardziej wychłodzić, dodając do niej kostki lodu lub wkłady chłodzące, wentylatora oraz filtra. Urządzenie pobiera z pomieszczenia powietrze, a następnie przepuszcza je przez chłodzony wodą filtr. Później to zimne powietrze, zostaje wyprowadzone na zewnątrz. Dzięki temu w pomieszczeniu zaczyna panować przyjemny chłód, a dodatkowo zapewniona jest odpowiedni poziom nawilżenia. To idealne rozwiązanie do każdego wnętrza – gabinetu, biura czy salonu!

Klimatyzator wodny to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej klimatyzacji, która niesie za sobą sporo oszczędności. Koniecznie sprawdź, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie!

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top