Jak wybrać koszulę ślubną?

Nie wiesz jaką koszulę do garnituru wybrać? Sprawdź nasz poradnik. Dowiesz się jaki wybrać kolor, który będzie podkreślał rangę uroczystości jaką jest ślub.

Najmodniejsze kolekcje ślubne nigdy nie zapominają o koszuli. Choć moda się zmienia, to koszula i garnitur zawsze będą eleganckimi klasykami w szafie każdego mężczyzny. W tak ważny dzień jakim jest ślub, należy zadbać o to, aby koszula komponowała się z naszym wizerunkiem oraz kolorem garnituru. Nie martw się, zaraz wszystko wyjaśnimy!

Jaką koszulę do garnituru wybrać?

Doskonale skrojony garnitur nie może się obyć bez równie doskonałej koszuli. Niezależnie od pory roku – koszula do garnituru zawsze powinna być z długim rękawem. Nie ma wyjątku od tej zasady. W przypadku gorących dni na ratunek przychodzą koszule z naturalnych materiałów. Koszula zrobiona w 100% z bawełny pomaga skórze oddychać, a także dłużej będzie wyglądała świeżo.

Koszula również musi być dopasowana do sylwetki. Dobrze dopasowana koszula to taka, która kończy się przed przegubem nadgarstka. Zbyt duża koszula będzie się marszczyć i doda optycznie kilka dodatkowych kilogramów. Kołnierzyk powinien lekko opierać się na kołnierzu marynarki. Koszula powinna również przylegać do pleców i klatki piersiowej bez zbędnych zmarszczeń.

Jaka koszula do garnituru?

Ile garniturów, tyle koszul. Wybierając jednak najpopularniejsze warianty kolorystyczne, przedstawiamy krótką ściągę dla przyszłego Pana Młodego.

Jaka koszula do czarnego garnituru?

Zdecydowanie polecamy koszulę białą. Czarne garnitury wymagają od reszty stylizacji równie czarnych dodatków – butów, skarpet czy krawata. Biała koszula będzie kontrastować z wszechobecną czernią.

Jaka koszula do granatowego garnituru?

Niezależnie od poziomu nasycenia granatu, doskonale będzie się komponować koszula biała, biała w drobne prążki, błękitna lub bladoróżowa w kratkę typu Vichy.

Jaka koszula do szarego garnituru?

Uniwersalność koloru tego garnituru to niebywała zaleta, ponieważ pasują do niego wszystkie rodzaje oraz kolory koszul – białe, w kratkę, błękitne, jasnoróżowe w kratkę lub nawet błękitne w paski. Każda z nich rozświetli stylizacje.

Jaka koszula do brązowego garnituru?

Brązowy garnitur idealnie nadaje się do noszenia ciepłą jesienią. Aby podkreślić ciepłe odcienie, polecamy koszulę w kolorze kremowym, białym lub błękitu.

Koszule w kratę, kolorowe wzory, w paski, prążki, geometryczne wzory proponujemy ubrać na przyjęcie weselne, które jest mniej formalne i uroczyste niż ślub w kościele lub urzędzie stanu cywilnego.

Koszula na ślub – na co zwrócić uwagę?

Eleganckie koszule na ślub muszą posiadać kilka podstawowych rzeczy. Są to między innymi:

  • usztywniany kołnierz,
  • mankiety na spinki,
  • staranne wykończenia,
  • gładka plisa dla Panów noszących krawat.

redakcja

Dodaj komentarz

Back to top