Krzesła ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto na nie postawić?

Coraz więcej ogrodów wyposażanych jest w designerskie meble. W obecnych trendach mocno przebija się jeden materiał, mianowicie technorattan. Na dobre zadomowił się również w hotelach, luksusowych salonach SPA czy nadmorskich kurortach. Nic więc dziwnego, że większość posiadaczy przydomowych ogródków bądź tarasów chce mieć u siebie meble wykonane z tego tworzywa. Dlaczego warto postawić na krzesła ogrodowe z technorattanu? Podpowiadamy.

Czym jest technorattan?

Technorattan, nazywany również polirattanem oraz eko-rattanem to syntetyczny następca naturalnego surowca, który pozyskuje się z palm rotangowych, występujących w Azji. W porównaniu do klasycznego rattanu, jego odpowiednik zbudowany jest z nieprzepuszczalnych włókien polietynelowych. Wizualnie można go pomylić z jego pierwowzorem, jednak dostrzegalna jest jego bardziej zwarta budowa. Co równie istotne, jest on odporniejszy na wpływ czynników zewnętrznych oraz urazy mechaniczne.

Materiał ten jest także ekologiczny, a proces jego produkcji odbywa się w zgodzie z ekosystemem i środowiskiem naturalnym. Dzięki jego właściwościom niepotrzebna jest czasochłonna pielęgnacja czy impregnacja. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na krzesła ogrodowe technorattan. Wykonane z lekkiej plecionki nie muszą być zabezpieczane poza sezonem letnim.

Dlaczego jeszcze warto postawić na krzesła z technorattanu?

Nowoczesne meble ogrodowe wykonane z technorattanu zapewniają komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Ich różnorodne wymiary oraz waga sprawią, że sprawdzą się zarówno na niewielkim balkonie, jak i w dużym ogrodzie. Krzesła technorattanowe przypominają te z naturalnego rattanu, jednak nie trzeba ich odpowiednio pielęgnować. Wystarczy przetarcie ich ściereczką zwilżoną zwykłą wodą.

Technorattanowe krzesła są dostępne także w wielu wariantach kolorystycznych. Można je zatem dobrać do naszych indywidualnych preferencji. Dzięki temu idealnie wkomponują się w ogrodową przestrzeń. W modzie są obecnie barwy natury, takie jak beż, brąz czy szary.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top