Łazienka bez płytek na ścianach. Czy to możliwe?

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim pomieszczenie, które jest dobrze zaprojektowane oraz wyposażone. Musi zapewniać maksymalny komfort odpoczynku oraz łatwość higieny wszystkim domownikom. Nie da się ukryć, że również jest to pomieszczenie drogie w aranżacji. Zakup płytek, ceramiki sanitarnej, armatury łazienkowej – to wszystko potrafi solidnie nadwyrężyć domowy budżet. Na szczęście są rozwiązania, które pozwalają znacząco ograniczyć koszty. Łazienki bez płytek na ścianach cieszą się coraz większą popularnością.

Łazienka to zdecydowanie pomieszczenie bardzo specyficzne, przede wszystkim takie, w którym będziemy używać wszystkich dostępnych w domu instalacji. Mamy przecież do czynienia z instalacją wodno-kanalizacyjną, z grzewczą (również ogrzewanie podłogowe), oczywiście elektryczną. Często decydujemy się również na montaż wentylacji mechanicznej czy klimatyzacji. Dlatego tak ważne jest to, aby skutecznie zaprojektować to pomieszczenie i dokładnie przemyśleć jego aranżację. Im lepiej to zrobimy, tym mniej problemów ona nam sprawi. Ograniczanie kosztów to właśnie mądra aranżacja i przede wszystkim stosowanie dobrych rozwiązań.

Płytki? Niekoniecznie

Jedną z najważniejszych kwestii do rozwiązania w łazience, jest wybór odpowiednich płytek. Kolekcji jest tak dużo, że często będziemy mieli naprawdę duży problem, aby wybrać te najlepsze. Jak się okazuje, coraz więcej osób decyduje się na to, aby z płytek zrezygnować. W ogóle.

Jak się okazuje, skutecznie można aranżować wnętrze łazienki i jednocześnie nie używać tego rodzaju materiałów. Ściany można elegancko wykończyć tradycyjnymi tynkami cementowo-wapiennymi, pomalować farbami hydrofobowymi i oleofobowymi, zabezpieczyć odpowiedniej jakości lakierem. To wszystko sprawi, że ich powierzchnia będzie odporna na wszystkie plamy i zabrudzenia. Również nie ma konieczności stosowania płytek na podłogę. Te z powodzeniem można zastąpić wodoodpornymi panelami podłogowymi, nowoczesnymi posadzkami żywicznymi, betonem. Możliwości jest naprawdę wiele i warto rozważyć ich zastosowanie.

Plusy braku płytek

Brak stosowania płytek niesie za sobą wiele korzyści. Raz, że obniżamy koszty, dwa – nie musimy zastanawiać się nad ich wyborem i właściwościami dekoracyjnymi, trzy – otrzymujemy spójne połączenie łazienki oraz wszystkich innych pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest również to, że nie musimy wtedy angażować do współpracy glazurnika, którego usługi są bardzo drogie. Skraca się również czas aranżacji.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top