Na czym polega złomowanie aut?

Praktycznie każdy samochód prędzej czy później nie nadaje się już do użytku, a na przetrwanie dziesiątek lat mogą liczyć jedynie modele o pewnej wartości kolekcjonerskiej. Znaczną większość trafia jednak na złom, gdzie kończy się ich życie. Na czym jednak dokładnie polega złomowanie aut i komu je powierzyć?

Gdzie udać się, gdy potrzebne jest nam złomowanie aut?

W sytuacji, w której potrzebne jest nam złomowanie aut w Zatorze, miejsce do którego się udamy, jest niezwykle istotne. Jak wiadomo samochód ma w sobie wiele na przykład płynów eksploatacyjnych, a także części, które są wykonane z materiałów, które trzeba utylizować w odpowiedni sposób.

Dlatego kasacja pojazdów w Zatorze możliwa jest tylko w legalnie działającym auto złomie. Jest to jedynie miejsce, w którym otrzymamy dokumenty potrzebne do wyrejestrowania naszego samochodu osobowego, a także wypowiedzenia polisy OC, co jest konieczne, jeśli nie chcemy ponosić dalszych kosztów związanych z samochodem.

Jak przebiega złomowanie aut?

Cały proces złomowania samochodu rozpoczyna się od przetransportowania go na auto złom. Niektóre pojazdy trafiają tam na kołach, lecz duża część wymaga transportu z pomocą lawety z racji na to, że są one uszkodzone. Gdy już samochód ląduje na placu pora na jego wstępne przygotowanie do złomowania. Jest on więc rozbierany. Całe wnętrze jest odpowiednio opróżniane, a materiały z niego trafiają na przykład na sprzedaż jako używane, czy też do utylizacji, do której nadają się niektóre plastiki z wnętrza.

Ponadto opróżnia się samochód ze wszelakich płynów eksploatacyjnych, a także zbiera się je w przeznaczonym do tego miejscu, gdyż w innym wypadku istniałoby ryzyko zakażenia gleby. Cały samochód jest rozbierany ze wszystkich części, które się tylko da, gdyż w ten sposób można odzyskać z niego najwięcej materiałów, czy też osobnych części, które trafią na sprzedaż. Następnie jest ono po prostu niszczone, a wszelkie metale użyte do jego produkcji są stapiane w przeznaczonych do tego miejscach.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top