Papa bitumiczna – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Materiał jakim jest papa bitumiczna to jeden z najbardziej powszechnych surowców używanych w dzisiejszym świecie, a stosowana jest od naprawę wielu lat do różnych zastosowań. Co warto wiedzieć o papie bitumicznej, jaka jest jej charakterystyka oraz najpopularniejsze zastosowania?

Co warto wiedzieć o papie bitumicznej?

Na samym początku warto się oczywiście dowiedzieć, czym dokładnie jest papa bitumiczna. Ma ona naprawdę wiele rodzajów, więc nie jest to takie proste, lecz w dużym skrócie jest to specjalna papa wykonywana z bitumu, czyli po prostu asfaltu. Z tego powodu powstaje ona z ropy naftowej i wiele jej właściwości zależy właśnie od użytej ropy.

Obecnie najczęściej używana papa bitumiczna, którą w swojej ofercie posiada między innymi producent systemów hydroizolacyjnych to tak zwana papa termozgrzewalna, która zyskała swoją popularność dzięki wielu swoim zaletom, które sprawiają, iż jej użycie jest niezwykle proste, a także opłacalne.

Charakterystyka oraz zastosowania papy bitumicznej

Istnieje naprawdę wiele odmian papy bitumicznej. Wyróżniamy papę podkładową, która nie może być wystawiona na promienie UV, papę wierzchniego krycia, która posiada dodatkowe zabezpieczenia, papę specjalną jednowarstwową, samoprzylepną, przeciwkorzenną, remontową, czy też papę specjalną do izolacji przeciwwodnej fundamentów, którą używa się w czasie izolowania fundamentów oraz konstrukcji podziemnych.

To, co charakteryzuje najbardziej popularną papę bitumiczną, termozgrzewalną to fakt, iż wykonanie pokrycia z niej jest niezwykle proste, gdyż nie trzeba używać do tego gorącego lepiku, który potrafił znacząco brudzić elewację spływając z dachu. Ponadto papa nie jest ciężka, a także jest bardzo trwała. Z tego powodu stosuje się ją nawet do dachów o bardzo dużej powierzchni. Kolejne rzeczy, o których warto wspomnieć to fakt, iż papa bitumiczna jest dobrze odporna na mrozy, a także wysokie temperatury, które nie sprawiają, iż papa się roztapia.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top