Używane wózki widłowe – dlaczego warto jest w nie inwestować?

Z roku na rok popularność używanych wózków widłowych rośnie. Stoi za tym rozwój branży e-commerce, a wraz z nią intensywny wzrost liczby magazynów i centrów załadunkowych ją wspierających. Dlaczego warto inwestować w używane wózki widłowe?

Używane wózki widłowe – charakterystyka

Używane wózki widłowe, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku sprzedaży sprzętów całkowicie nowych, różnią się od siebie modelami i możliwościami pracy. Najbardziej podstawowy wariant to wózek paletowy, najbardziej skomplikowany – przeznaczony do obsługi towarów o dużej masie i wymiarach ładowarka teleskopowa. Sprawdzony używany sprzęt może z powodzeniem i przez wiele lat pracować na magazynie, hali produkcyjnej czy w sklepie wielkopowierzchniowym. Utrzymany w odpowiednim stanie charakteryzuje się dużym poziomem wydajności, zwrotności i wytrzymałości. W przypadku przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem w branży transportowej zakup sprzętu używanego, choć w pełni sprawnego zmniejsza barierę wejścia na rynek. Rozwiązanie to sprawdza się także w przypadku biznesmenów zaprawionych w boju, którzy chcą zwiększyć wydajność pracowników poprzez dostarczenie im narzędzi niezbędnych w codziennej pracy. Przy rozpoczynaniu nowej inwestycji, na przykład budowie hali, koszty są tak duże, że każda oszczędność się liczy.

Dlaczego warto postawić na używane wózki widłowe?

Sprzedaż wózków widłowych z rynku wtórnego ma się znakomicie, co potwierdzają liczne badania, w tym raport „Widlak List 2018”. Zapotrzebowanie na używany sprzęt rośnie z roku na rok, a przedsiębiorcy doceniają korzyści, jakie się z nim wiążą. Mniejsza bariera wejścia, mniej zamrożonego kapitału, możliwość szybkiego zwiększenia liczby sprzętu na magazynie czy w sklepie – to korzyści, które przemawiają za zainteresowaniem się tym właśnie rozwiązaniem. Dla tych przedsiębiorców, dla których najistotniejsze jest sprawne wejście na rynek i szybki rozwój, możliwość zakupu wózka widłowego z drugiej ręki stanowi nieodzowną pomoc.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top