Wywóz ścieków – jak często należy opróżniać szambo?

Posiadanie tak zwanego szamba, czyli mówiąc bardziej profesjonalnie zbiornika bezodpływowego na nieczystości płynne to codzienność dla wielu Polaków, którzy mieszkają w miejscu bez dostępu do sieci kanalizacyjnej. Jak często należy opróżniać taki zbiornik poprzez skorzystanie z usług firmy oferującej wywóz ścieków?

Co ile należy zamawiać wywóz ścieków?

To jak często należy skorzystać z usług odpowiedniej firmy, która oferuje wywóz ścieków w Pomorskim jest naprawdę indywidualną kwestią i zależy od szeregu czynników. Bardzo ważna jest w tej kwestii oczywiście pojemność zbiornika. Im większy tym rzadziej można decydować się na jego opróżnienie. Nie można jednak zapomnieć o tym, że na prędkość zapełniania się zbiornika wpływ ma również zużycie wody oraz ilość domowników. Zazwyczaj wykonuje się to co kilka tygodni, a szambo trzeba opróżnić minimalnie raz na kwartał.

Aby mieć większą świadomość dotyczącą tego jak często należy zamawiać wywóz ścieków w Pomorskim dobrym pomysłem może być zamontowanie specjalnego czujnika. Będzie on informował, gdy stan ścieków w zbiorniku osiągnie określony poziom i tym samym informował, że należy niebawem zamówić wywóz ścieków.

O czym pamiętać przy opróżnianiu szamba?

Najważniejsza kwestia to to by robić to regularnie oraz by korzystać jedynie z usług firm, które działają legalnie. Każdy właściciel szamba musi bowiem na życzenie odpowiednich urzędników wykazać, iż posiada on umowę z legalnie działającą firmą asenizacyjną. Brak takiej umowy to spore ryzyko, gdyż można zostać „nagrodzonym” przy pomocy 500-złotowego mandatu, a nawet i grzywny rzędu 5 000 złotych, gdy sprawa trafi do sądu rejonowego.

Jakie usługi oferują firmy asenizacyjne?

Oczywiście podstawowa usługa oferowana przez firmy asenizacyjne to wywóz nieczystości płynnych. Takiej czynności towarzyszy wręczenie właścicielowi szamba dokumentu potwierdzającego opróżnienie szamba. Firmy asenizacyjne oprócz tego oferują jednak na przykład czyszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, gdy ta zostanie zatkana.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top