Balustrady metalowe – jak o nie dbać?

Balustrady wykonuje się z różnych materiałów, ale najpopularniejsze są balustrady metalowe. Stal nierdzewna, którą stosuje się do wyrobu balustrad, jest trwała. Aby cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem należy odpowiednio zabezpieczyć je przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Jak to zrobić?

Jak dbać o metalowe balustrady?

Stal nierdzewna, posiada na swojej powierzchni specjalną, pasywną warstwę ochronną, złożoną z tlenków, powstałych w wyniku kontaktu metalu z powietrzem. Dzięki temu balustrady metalowe w Biełgorodzie są odporne na korozję. Podczas pielęgnacji nie można uszkodzić tej warstwy. Czyszcząc metalowe balustrady, lepiej nie używać jakichkolwiek ostrych szczotek czy innych dostępnych na rynku materiałów ściernych. Intensywne tarcie za pomocą szorstkiej gąbki, może spowodować powstanie rys. Właśnie w nich zaczną gromadzić się zanieczyszczenia i bakterie, które będą odpowiadały za uszkodzenia metalu. Uszkodzenie warstwy ochronnej zwiększy ryzyko pojawienia się korozji, którą trudniej jest usunąć. Nie wolno również używać produktów, które zawierają w składzie chlorki. Preparaty do czyszczenia srebra, również nie są wskazane.

Jak czyścić metalowe balustrady?

Producent metalowych balustrad Metalprof, radzi, by do czyszczenia używać miękkiej gąbki czy szmatki nasączonej wodą z płynem do naczyń. Można do mycia użyć także zwykłego, szarego mydła. Procesu czyszczenia nie trzeba wykonywać zbyt często. Wystarczy to zrobić 3-4 razy w roku. Czyszczenie metalowych balustrad polega na przetarciu i na morko, a następnie wytarciu do sucha i wypolerowaniu. Wszystko to należy zrobić, wykorzystując miękką ściereczkę.

Bardzo uporczywe zabrudzenia, najlepiej usunąć używając wody z octem czy sokiem cytrynowym. Pomocny w czyszczeniu będzie także płyn do szyb. Można również kupić specjalistyczny preparat, który przeznaczony jest do pielęgnacji metalu. Do polerowania najlepiej użyć miękkie szmatki, na którą nanosimy niewielką ilość oliwki dla dzieci.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top