Leczenie erekcji falą uderzeniową – jak się przygotować?

Problemy z erekcją dotykają mężczyzn w różnym wieku. Z tą przypadłością boryka się ponad 20% osób mających nie więcej niż 40 lat. W starszych grupach wiekowych zaburzenia te są jeszcze częstsze. Na szczęście tę dysfunkcję można wyleczyć bezinwazyjnie przy pomocy fali uderzeniowej.

Co jest przyczyną problemów z erekcją?

Powodem kłopotów z erekcją jest dysfunkcja naczyniowego śródbłąka prącia. Wskutek tego przepływ krwi do ciał jamistych jest mniejszy, niż powinien. Objawem, który odczuwa pacjent, jest trudność z osiągnięciem erekcji lub jej brak.

Często stosowaną metodą leczenia zaburzeń jest wykorzystanie doustnych inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5is) lub wstrzykiwanie do ciał jamistych medykamentów rozszerzających naczynia krwionośne. Metody te nie dają jednak trwałych efektów. Rozwiązaniem problemu jest leczenie erekcji falą uderzeniową (LI-ESWT). Ten nieinwazyjny zabieg z powodzeniem zastępuje interwencje chirurgiczne.

Jakie badania wykonuje urolog przed zabiegiem?

Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu fali uderzeniowej urolog musi zweryfikować stan zdrowia pacjenta. Wykonuje on badania sprawdzające, czy w nasieniowodzie nie doszło do infekcji bakteryjnej lub nie rozwija się nowotwór.

Przyczyną problemów seksualnych może być także zator żyły jądrowej powstały z powodu żylaków. W takim przypadku lekarz kieruje pacjenta na jej udrożnienie. Tak jak leczenie falą uderzeniową, zabieg ten wykonują medycy w wielu prywatnych placówkach w całej Polsce. Możliwe jest m.in. usunięcie żylaków powrózka nasiennego w Krakowie. To dostępnych zabiegów należy także wazektomia.

Jak wygląda leczenie erekcji falą uderzeniową?

Pacjent nie musi się dodatkowo przygotowywać do zabiegu. On sam trwa krótko. Aparat medyczny emituje falę uderzeniową przez 10 milisekund. W ten sposób powstają fale rozchodzące się po ciele pacjenta z prędkością 1540 m/s.

Leczenie LI-ESWT pobudza w ten sposób produkcję nowych naczyń krwionośnych. Ich większa ilość poprawia przepływ krwi do ciał jamistych prącia. W ten sposób następuje trwałe przywrócenie erekcji u pacjenta.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top