Biurko z regulowanym blatem – 3 korzyści z jego użytkowania

Regulowanie wysokości blatu, to niezwykle wydajna i użyteczna funkcja. Jak można w jej kontekście mówić o wydajności? Można, ponieważ jest ona elementem większego planu poprawiania efektywności u pracowników biurowych.

Możliwość stania – uciekanie od znużenia

Powtarzalna praca i zadania, w szybkim tempie znudzą pracownika. Gdy jest on oprócz tego obolały z uwagi na ciągłą pozycję siedzącą, jego praca staje się mało wydajna, a zmęczenie szybko rośnie. By uniknąć tego problemu choćby w części, warto jest dać mu opcję zmiany pozycji wykonywania pracy. Już samo to, że ją zmienia, pozwala mu wyrwać się z jednostajnego trybu pracy. Główną korzyścią jest jednak odpoczynek dla ciała. Choć może się to wydawać absurdalne, tak stanie po godzinach siedzenia może być odpoczynkiem.

Siedzenie w różnych pozycjach

O ile pracownik na pewno raz na kilka godzin będzie chciał wstać, tak dobrym pomysłem jest także zmiana w trybie siedzącym. Co jakiś czas może on przestawić ustawienia fotela i biurka, byleby tylko wymusić na samym sobie obciążanie innych stawów. Biurko z regulowanym blatem staje się więc meblem, który zdecydowanie spełnia rolę podwyższenia komfortu użytkownika.

Pracownik wysoki, czy niski – zwiększający się poziom zadowolenia

Firmy nie kupują biurek pod konkretnych pracowników. To byłby niedorzeczny koszt, gdyby miały je wymieniać wraz z potencjalnym odejściem z pracy tych osób. Co więcej takie podnoszenie kosztów zwolnienia, wymusiłoby przestawienie całej polityki kadrowej. Tym samym firmy tego oczywiście nie robiły i wszystkie biurka posiadały jeden standard. Oznaczało to, że osoby odbiegające wzrostem od tego standardu, miały wysoki poziom dyskomfortu i niższy poziom efektywności. Warto tu podkreślić, że takie meble do biura typu open space świetnie komponują się z tymi biurkami. Otwierają możliwości współpracy i kooperacji u bardziej zadowolonych pracowników.

Te trzy powody są wystarczającymi, by zadbać akurat o ten zakup. Ma on jasne i oczywiste efekty na działanie biura. Co więcej, pomaga też w odbiorze wizerunku firmy jako dobrego pracodawcy, który dba o swoich pracowników.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top