Nowe wózki widłowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Wózki widłowe są bardzo często używane w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Odpowiadają one za przenoszenie ciężkich elementów z punktu A do punktu B. Wymaga się od nich wielogodzinnej pracy, dlatego trzeba dbać nie tylko o dobór odpowiedniej floty wózków, ale także o ich przemyślaną eksploatację. Można byłoby się spodziewać, że między wózkami widłowymi nie ma jakiś znaczących różnic. Okazuje się, że wybór floty ma bardzo duże znaczenie i trzeba się kierować kilkoma wytycznymi. Warto zatem zastanowić się jak wybierać wózki i jak się je dzieli.

Podział wózków ze względu na napęd

Wózki widłowe najczęściej dzieli się według rodzaju napędu, który został zastosowany. Można wyróżnić kilka rodzajów. Najbardziej popularne rozwiązania to wózki spalinowe z silnikami zasilanymi gazem. Ze względu na swoją budowę, zazwyczaj pracują one na terenach otwartych, lecz są pewne wyjątki. Zazwyczaj modele te mają silniki o mocy ok. 30-31 kW, a ich moc udźwigu dochodzi do 2000kg. Jest to najbardziej popularna opcja wybierana przez przedsiębiorców.

Drugi rodzaj napędu to wózki z silnikiem Diesla. Ze względu na swój rodzaj napędzania stanowczo odradza się wykorzystywania ich w terenach zamkniętych, a już szczególnie w magazynach z żywnością, lub kosmetykami. Wózki tego typu oferują jednak nieco większą moc udźwigu i samego silnika. Często wykorzystuje się w pracach wykonywanych na zewnątrz. Kolejny rodzaj to wózki elektryczne. Charakteryzują się mniejszą mocą, jednakże są bezpieczne dla środowiska. Można z nich korzystać wewnątrz jak też i na zewnątrz. Dużą ich zaletą jest cicha praca. Warto zwrócić zatem uwagę na nowe wózki Jungheinrich, gdzie oferowane są różne rodzaje tych pojazdów.

Warto szukać dobrych producentów

Dobór dobrego producenta wózka widłowego jak też części do sztaplarek to bardzo ważna kwestia. Od wózków widłowych wymaga się wielogodzinnej pracy, dlatego warto korzystać z nowoczesnych i optymalnych rozwiązań. Nowoczesne wózki widłowe, gdy są dobrze eksploatowane, mogą bardzo dobrze przysłużyć się firmie.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top