Czym cechuje się folia bąbelkowa?

Każdy z nas kojarzy folię bąbelkową. Jej głównym zastosowaniem jest zabezpieczenie towaru podczas transportu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że posiada ona wiele właściwości, które sprawiają, że chętnie korzystają z niej różne branże. Jakie cechy posiada folia bąbelkowa? O tym w tekście poniżej.

Folia bąbelkowa – zastosowanie i właściwości

Folia bąbelkowa to stworzony z plastiku, sprężysty materiał, którego cechą charakterystyczną jest posiadanie wypełnionych powietrzem pęcherzyków. Z tego powodu można ją spotkać również pod nazwą folii pęcherzykowej. Ze względu na swoje właściwości amortyzacyjne najczęściej wykorzystywana jest do zabezpieczania towarów podczas transportu. Posiada ona jednak szereg cech, które sprawiają, że wiele branż korzysta z niej w różnych celach.

Rozmieszczone na powierzchni folii bąbelki zapewniają doskonałą amortyzację, która sprawia, że folia jest chętnie wykorzystywana w branży logistycznej. Zabezpieczanie towarów przed uszkodzeniem to zdecydowanie najpopularniejsze zastosowanie. Folia pęcherzykowa sprzedawana jest w różnej formie, co pozwala swobodnie dopasować ją do rodzaju produktu. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem folii pęcherzykowej, sprawdź frazę folia bąbelkowa w Bielsku-Białej.

Jakie cechy posiada folia bąbelkowa?

Ze względu na swoje właściwości ten rodzaj folii wykorzystywany jest w wielu obszarach. Znakomicie chroni ona przed wilgocią oraz promieniowaniem UV. Znana jest również ze znakomitej termoizolacji. To właśnie dlatego bardzo często możemy się z nią spotkać w gastronomii, gdzie służy do pakowania posiłków, w przypadku których kluczowe znaczenie ma utrzymanie temperatury. Tutaj swoje zastosowanie znajduje także folia stretch przezroczysta.

Folia bąbelkowa zapewnia również ochronę przed zmianami temperatur, zanieczyszczeniami (w tym chemicznymi) oraz nie przepuszcza zapachów. Z tego powodu jest ona chętnie wykorzystywana w budownictwie, gdzie w różny sposób pomaga w przeprowadzaniu prac. Ogromnymi zaletami folii pęcherzykowej jest także jej elastyczność i rozciągliwość, która zdecydowanie zwiększa zakres możliwości jej wykorzystania.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top