Dobrej klasy implanty — czyli jakie?

Implanty stomatologiczne wszczepiane są w kość żuchwy w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się ząb. Z tego powodu muszą być wykonane z wysokiej klasy materiałów, które nie powodują alergii i charakteryzują się biokompatybilnością z pozostałymi tkankami. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ich montażu, który może przebiec na jednej wizycie lub być wieloetapowym procesem. Jakie powinny być dobrej jakości implanty? Podpowiadamy.

Z jakiego materiału wykonane są dobrej klasy implanty?

Dobrej klasy implanty w Szczecinie powinny być wykonane z tytanu lub tlenku cyrkonu. Tutaj istotne jest, aby były one wyprodukowane z użyciem możliwie jak najmniejszej ilości dodatkowych składników, aby wyeliminować możliwość alergii u pacjenta na któryś z nich. Dlatego najlepiej wybierać produkty od firm działających na rynku już od pewnego czasu, które udzielają gwarancji na swoje wyroby.

Dobrej klasy implanty tytanowe szybko integrują się z kością i zrastają z nią na stałe, ponieważ są dobrze tolerowane przez organizm. Wyróżniają się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei modele cyrkonowe również dobrze integrują się z ludzkim organizmem, a dodatkowo są wytrzymałe. Ich zaletą jest również ich kolor, który jest zbliżony do naturalnego odcienia kości, w odróżnieniu od modeli tytanowych, które są stalowoszare.

Implanty jednoetapowe czy dwuetapowe?

Stomatolodzy w Szczecinie oferują swoim pacjentom możliwość wyboru między implantami jednoetapowymi i dwuetapowymi. Te pierwsze montowane są podczas jednego zabiegu w czasie którego zaraz po wszczepieniu śruby nakładana jest na nią korona. Te drugie z kolei po montażu śruby wymagają długiego, kilkumiesięcznego gojenia przed nałożeniem odbudowy protetycznej.

Podsumowując, dobrej klasy implanty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są dobrze tolerowane przez organizm. Nie bez znaczenia pozostaje również gwarancja producenta, a także ilość etapów potrzebnych do zamontowania danego modelu.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top