W jaki sposób umeblować pokój dziecka na poddaszu?

Aranżacja poddasza użytkowego wymaga przede wszystkim podejmowania rozsądnych decyzji, które wpłyną na to, że wszystkie pomieszczenia, które są na poddaszu znajdują, będą przede wszystkim funkcjonalne, estetyczne, komfortowe w użytkowaniu, jak również łatwe w utrzymaniu czystości. Szczególną uwagę warto zwrócić na pokoje dziecięce, które również powinny być odpowiednio umeblowane.

Posiadając dom z poddaszem użytkowym, często decydujemy się na aranżację, która polega na tym, że parter domu jest typowo użytkowy, a poddasze mieszkalne. Dzięki temu możliwe jest wydzielenie przestrzeni do funkcjonowania w ciągu dnia, a także przestrzeni do odpoczynku, snu, nauki czy zabawy.

Warto pamiętać, że aranżacja poddasza użytkowego, jak również jego umeblowanie nie jest zadaniem łatwym. Musimy pamiętać, aby zmieścić się w założonym przez nas budżecie, jak również zachować estetykę, funkcjonalność. To wszystko jest bardzo ważne w przypadku pokoi dziecięcych.

Pokój dziecka na poddaszu. Jak powinien wyglądać?

W sytuacji, gdy nasze dzieci mają pokoje na poddaszu, musimy zastosować odpowiedniego do tego rozwiązania. Aranżacja pokoju powinna być w jak największym stopniu przemyślana, a zastosowane rozwiązania ułatwić dzieciom normalne funkcjonowanie. Warto zastosować takie rozwiązania, jak:

– jasna kolorystyka ścian,
– biała kolorystyka sufitu,
– punktowe oświetlenie ledowe, dzięki któremu wieczorem pokój będzie dobrze doświetlony,
– bardzo dobrej jakości roleta okienna,
– drewniana podłoga o podwyższonej odporności na ścieranie,
– przemyślane meble, np. wykonane bezpośrednio na zamówienie.

Jak umeblować pokój dziecka ze skosami?

Warto postawić na dobrej jakości meble, które są stabilne, nie przewracają się i mają odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Oprócz łóżka i biurka przyda się:

– większa szafa na ubrania,
– regał lub meblościanka na przybory szkolne,
– szafa na książki,
– szafki ze specjalnymi przegrodami – do przechowywania zabawek.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top