Folia pęcherzykowa – gdzie się ją stosuje?

Choć większości ludzi kojarzy się z charakterystycznym trzaskiem, który pojawia się wraz z każdym pękającym bąbelkiem, łatwo się domyślić, że nie jest to jej najważniejsze zastosowanie. Ten bardzo popularny produkt przeżywa okres swojej niesłychanej świetności w czasach gwałtownego wzrostu ilości wysyłanych przesyłek. Dlaczego tak chętnie korzystamy z folii pęcherzykowej do zabezpieczania naszych paczek? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Co warto wiedzieć o folii pęcherzykowej

Jak to często bywa w przypadku wielu odkryć, również folia bąbelkowa powstała przypadkiem. Po nieudanym eksperymencie, którego celem było stworzenie tapety o trójwymiarowej fakturze, okazało się, że wyprodukowana rzecz świetnie chroni zawinięte nią produkty przed uszkodzeniem. Już wkrótce folia pęcherzykowa w Kielcach zrobiła ogromną furorę, a świadectwem jej popularności w różnych grupach wiekowych i typach odbiorców jest jej święto, które obchodzone jest w ostatni poniedziałek stycznia. 

Jej popularności służy przede wszystkim możliwość uzyskania taniego sposobu na ochronę przesyłek w transporcie, ale to nie jest jedyne jej wykorzystanie. Okazuje się, że uwięzione w folii powietrze spełnia się wspaniale jako izolator termiczny i z tego powodu często wykorzystywana jest w przemyśle budowlanym i spożywczym. 

Ciekawe zastosowania folii pęcherzykowej

Jeśli prowadzisz małą firmę, która zajmuje się sprzedażą wysyłkową, najbardziej oczywistym sposobem, w jaki wykorzystasz folię, będzie zabezpieczanie nią przesyłek. Coraz częściej jednak folia pęcherzykowa w Świętokrzyskim wykorzystywana jest w przemyśle ogrodniczym, jako sposób na zabezpieczanie wrażliwych na zimno sadzonek, które wysadza się do gruntu, gdy jeszcze zdarzają się wiosenne przymrozki. 

Bardzo często zdarza się każdemu z nas otrzymać pismo w specjalnie przygotowanej kopercie, która od wewnątrz wyklejona jest folią pęcherzykową. Dzięki temu każdy dokument dociera bez uszkodzeń. W ten sposób można również wysyłać drobne przedmioty o dużej wartości, które wysłane w zwykły sposób zwykle nie docierają w zadowalającym stanie.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top