Jak nosić legginsy, by popełnić modowej wpadki?

Najmodniejsze stylizacje z legginsami, czyli co założyć i z czym nosić legginsy? Jakie buty wybrać do najpopularniejszych getrów wszech czasów? Moda stale się zmienia. Jeszcze kilkanaście lat temu legginsy wydawały się niemodne. Później nastała era takich spodni i można je było zobaczyć wszędzie. Dziś na wybiegach promuje się coraz szersze nogawki, ale wciąż w szafach wielu z nas pozostało miejsce na obcisłe spodnie, szczególnie te w wydaniu sportowym. Jak nosić legginsy, by dobrze wyglądać?

Jak nosić legginsy?

Obecnie nie są już modne legginsy do połowy łydki. Taki strój, choć przez chwilę modny, dziś kojarzy się raczej z czymś, co nosimy podczas sprzątania w domu. Modne legginsy są dziś zdecydowanie dłuższe; jeśli nie do kostki, to wręcz sięgają za kostkę. Nigdy nie są jednak krótsze. Dlatego jeśli masz w szafie rozciągliwe legginsy i zastanawiasz, się, jak zakładać getry tego typu, to najlepiej, jeśli rozciągniesz je na całą długość nogi aż do kostek, zamiast podwijać. Podwijanie takich spodni zdecydowanie nie jest dziś w modzie. Kilka lat temu miała miejsce dyskusja na temat tego, że legginsy to nie spodnie, więc nie powinno się ich nosić poza domem. Zdarzyło się nawet w czasie jednego z lotów, że młode pasażerki zostały wyproszone z pokładu, ponieważ nosiły takie spodnie. Jak rozpoznać cienką granicą, za którą nie wypada już nosić legginsów?

Przede wszystkim bez spódnicy czy dłuższej tuniki nie wypada nosić legginsów, które są przezroczyste. Nie muszą odkrywać wszystkiego, wystarczy że przypominają dość grube rajstopy. Zdecydowanie nie wypada wtedy zakładać ich poza domem. Jeśli chodzi o spodnie z standardowej bawełny, to uważa się, że solo nadają się raczej na działkę czy do noszenia po domu, niż na wyjście na miasto. Zdecydowanie może się zdarzyć, że uczennica w legginsach zostanie odesłana ze szkoły.

Można natomiast swobodnie nosić poza domem legginsy z grubej tkaniny. Takie modele można czasem dostać w droższych sieciówkach. Nie nadają się wprawdzie do pracy, ale na zakupy czy spotkanie ze znajomymi już tak. A co z legginsami sportowymi? Te ostatnio są popularne na Instagramie. Legginsy w kolorowe wzory, podkreślające pupę, nie nadają się do noszenia poza siłownią. To właśnie takie spodnie miały na sobie dziewczyny, które wyproszono niedawno z samolotu.

Jakie buty do legginsów?

Pozostaje pytanie, jakie buty do legginsów. Do tych o sportowym charakterze, elastycznych – adidasy. Białe buty tego typu można założyć do każdych legginsów. Do grubszych, czarnych legginsów można założyć mokasyny lub baletki. Popularne do czarnych i nie tylko legginsów są trapery, czyli solidne buty na grubej podeszwie. Najrzadziej do legginsów nosi się szpilki, być może dlatego, że takie buty są eleganckie i pasują raczej do ubrań kobiecych lub wyjściowych. Jak zakładać getry do botków czy kozaków? Zdecydowanie lepiej wpuścić je w nogawkę, niż podwijać czy wywijać na buty.

Szukasz sklepów online z odzieżą damską? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/4-odziez-damska

redakcja

Dodaj komentarz

Back to top