Makijaż permanentny – jak przygotować się do zabiegu?

Wykonanie porannego makijażu potrafi być niezwykle czasochłonne dla wielu kobiet, które przygotowując się do wyjścia do pracy muszą nierzadko poświęcić nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Zredukować ten czas może makijaż permanentny. Gdzie go wykonać i jak przygotować się do zabiegu?

Gdzie można wykonać makijaż permanentny?

Na makijaż permanentny w Białymstoku najlepiej jest się umówić w dobrym gabinecie kosmetycznym, który posiada odpowiednią renomę i zatrudnia prawdziwe specjalistki w zakresie właśnie makijażu permanentnego. Dzięki temu można mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny oraz dobrze wykonany, a efekt satysfakcjonujący.

Decydując się na makijaż permanentny trzeba pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Utrzymuje się on dość długo, więc warto wybrać gabinet, który w ofercie posiada również usługę taką jak usuwanie makijażu permanentnego w Białymstoku. Dzięki temu, jeśli uznamy, że nie chcemy już nosić makijażu, to możliwe będzie usunięcie go przez osoby, które zajmowały się jego wykonaniem.

Jak przygotować się do wykonania makijażu permanentnego?

Przede wszystkim warto przygotować się psychicznie. Mowa tu na przykład o zrozumieniu tego, że makijaż utrzymuje się nawet do 3 lat, a do uzyskania pożądanego efektu może być potrzebne wykonanie więcej niż jednego zabiegu, gdyż intensywność makijażu po wygojeniu może spaść nawet do 30%. Jest to niesamowicie ważne, szczególnie dla osób, które obawiają się wykonania makijażu i nie czują się przyjemnie w trakcie zabiegu.

Kolejna ważna kwestia to przygotowanie swojej skóry do zabiegu. W ciągu dwóch tygodni przed zabiegiem powinno się unikać opalania skóry, czy też zabiegów, które mogą mieć działanie złuszczające bądź podrażnianie. Warto również zadbać o to, by skóra nie była przesuszona. W tym celu dobrym pomysłem może być wykonanie zabiegu odżywczo-nawilżającego. W ciągu 24 godzin przed zabiegiem zakazane jest z kolei spożywanie alkoholu, gdyż ten wpływa między innymi na krążenie.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top