Mieszkania na sprzedaż – jak oszacować ich stan techniczny?

Jeżeli wystawiamy mieszkanie na sprzedaż, z pewnością będziemy chcieli nie być na tym stratni. Jak jednak odpowiednio oszacować cenę i stan techniczny?

Mieszkania na sprzedaż – ich odpowiednia wycena jest niezwykle istotna

Jeżeli wystawiamy nasze mieszkanie na sprzedaż bądź jesteśmy zainteresowani kupnem lokum, którego ofertę znaleźliśmy na przykład w Internecie, bardzo ważnym pytaniem, które będziemy musieli sobie zadać jest: „Czy obecna cena rzeczywiście jest adekwatna”? Jeżeli to my jesteśmy dla przykładu sprzedawcą, zdecydowanie będziemy chcieli jak najszybciej znaleźć kupca chętnego na kupno naszych czterech ścian. Z drugiej jednak strony nie będziemy chcieli na naszym mieszkaniu stracić tysięcy złotych, które mogą okazać się bardzo przydatne w następnych miesiącach. Co więc powinniśmy w tej sytuacji zrobić? Bardzo dobrym wyjściem będzie tutaj znalezienie specjalisty, który trudni się w wycenie mieszkania na sprzedaż w Kazimierze Wielkiej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że na sprzedaży naszego mieszkania nie wyjdziemy stratni.

Co bierze się pod uwagę podczas wyceny mieszkania na sprzedaż?

Jeżeli chodzi o wycenę mieszkania, przeprowadzaną na przykład przez taką firmę, jak KMT Nieruchomości, pod uwagę bierze się kilka kluczowych czynników. Warto w tym przypadku wspomnieć chociażby o miejscowości, w której dane mieszkanie się znajduje, położenie lokalu względem ważnych punktów i ośrodków, powierzchnia użytkowa, stan prawny, w ogromnej mierze stan techniczny – nie tylko lokalu, ale również i samego budynku – a także cena rynkowa, która bazowo ustala mniej więcej, ile średnio może kosztować mieszkanie w danej okolicy.

Jak znaleźć specjalistę od wyceny mieszkania na sprzedaż?

Jeżeli chcemy odpowiednio oszacować cenę mieszkania na sprzedaż, warto jest skontaktować się z licencjonowanym rzeczoznawcą, który zna się na swojej pracy jak mało kto. Warto przeszukać Internet i znaleźć najlepsze oferty, by mieć pewność, że skontaktujemy się w prawdziwym ekspertem.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top