Mieszkanie w bloku – jak urządzić łazienkę?

Mieszkanie w bloku ma zalety, jak i wady. Wiele trudności może sprawić szczególnie aranżacja małych i nieustawnych pomieszczeń. Jednym z takich wnętrz jest łazienka. Łazienki w bloku zazwyczaj mają niewielkie metraże, a dodatkowo nie ma wiele możliwości na usytuowanie wyposażenia. Jak sprawić, aby pomieszczenie było w pełni funkcjonalne, a dodatkowo spełniało potrzeby użytkowników? Czy istnieją sposoby na stylowe i pomysłowe urządzenie małej łazienki?

Jak zaplanować przestrzeń w małej łazience?

Niewielki metraż w łazience nie daje architektom wnętrz dużego pola do popisu. Jednak funkcjonalne zorganizowanie takiej przestrzeni nie jest niemożliwe do osiągnięcia.

Warto w pierwszej kolejności zadać sobie to ważne pytanie: wanna czy prysznic? Oczywiście samo nasuwa się, że to prysznic jest praktyczniejszym rozwiązaniem. Zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni. Dodatkowo prysznic typu walk in sprawia, że przestrzeń optycznie staje się większa. Jednak nie ma powodu do paniki, ponieważ fani kąpieli z bąbelkami wcale nie muszą rezygnować z wanny. Na rynku obecnych jest tyle rozmiarów i kształtów wanien, że z pewnością znajdzie się idealna nawet do małej łazienki w bloku.

Wiele osób nie może pogodzić się z niemożliwością zamontowania bidetu. Jednak istnieje alternatywne rozwiązanie, które zyskuje popularność w niewielkich łazienkach. Jest to bidetka, którą montuje się w okolicy WC. Spełnia swoją funkcję i pozwala na oszczędność przestrzeni.

Sprzęt w małej łazience — czy to możliwe?

Wielu osobom może się wydawać, że w niewielkiej łazience nie zmieszczą się takie sprzęty jak pralka, a o suszarce nie ma nawet mowy. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele rodzajów sprzętów, które pozwalają na komfortowe pranie i suszenie.

Jak rozwiązać ten problem?

W chwili, kiedy łazienka jest na tyle mała, że nie zmieści się w niej standardowej wielkości pralka, warto pomyśleć nad mniejszymi alternatywami. Dobrym pomysłem może być wąska pralka ładowana od frontu lub od góry. Zajmują znacznie mniej przestrzeni, a są równie funkcjonalne.

W kwestii suszarki sprawa jest nieco trudniejsza, bo zmieści się jedynie w łazience, w której jest miejsce na standardowej wielkości pralkę. Istnieją dwa rozwiązania. Zakup pralko-suszarki lub umiejscowienie suszarki nad pralką w zabudowie. Oba rozwiązania są odpowiednie do małej łazienki w bloku.

Jak optycznie zwiększyć przestrzeń w małej łazience?

Optyczne zwiększenie przestrzeni w małej łazience to dobry pomysł, który poprawia komfort użytkowania. Pierwszym krokiem do osiągnięcia przyjemnego efektu wizualnego jest dobranie odpowiednich struktur na podłogę oraz ściany. Warto postawić na jasne kolory, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Obecnie bardzo modne są płytki stylizowane na marmur. Wyglądają zjawiskowo, a ich wzór nie narzuca się i nie obciążą małego pomieszczenia.

Kolejnym krokiem do celu jest ograniczenie ilości rzeczy w łazience. Warto postawić na meble pod zabudowę, które dopasowane będą do łazienki i pozwolą zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Dadzą możliwość schowania wszelkich rzeczy, dzięki czemu w łazience zrobi się przestrzenniej. Polecamy na portalu zambrow.org super wpis poradnikowy Mieszkanie w bloku – jak urządzić łazienkę? Warto postawić na praktyczne rozwiązania, dzięki którym łazienka będzie wizualnie większa.Dobrym wyborem jest prysznic typu walk in. Bezbrodzikowe rozwiązanie pozwala na optyczne zwiększenie przestrzeni, dzięki przezroczystym szybom oraz pustej podłodze.

Urządzenie niewielkiej łazienki nie jest trudne. Wystarczy przemyśleć różne opcje i wybrać te najbardziej odpowiednie dla użytkowników.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top