Nawozy dolistne – jak je stosować?

W nowoczesnym rolnictwie niezwykle ważne jest odpowiednie nawożenie gleby oraz plonów. Dzięki temu mają one odpowiednio dużo składników pokarmowych, by rosnąć szybko i co najważniejsze zdrowo. Jednym z typów często stosowanych nawozów dolistnych. Jakie jest ich przeznaczenie i jak je stosować?

Gdzie szukać nawozy dolistne?

Jeśli interesują cię nawozy dolistne, to powinieneś znaleźć odpowiedniego ich dystrybutora. Jest to bardzo ważne, gdyż by były one skuteczne muszą one być odpowiedniej jakości i tym samym zapewniać roślinom i glebie odpowiednie składniki odżywcze, które pozwolą na harmonijny i szybki wzrost.

Bardzo często nawozy dolistne oferuje dystrybutor nasion, czyli firma, która specjalizuje się przede wszystkim w dostarczaniu materiału siewnego. Aby jednak móc jak najbardziej zadbać o swoich klientów takie przedsiębiorstwa w swojej ofercie posiadają właśnie również wszelkiego rodzaju nawozy i inne preparaty pomocne podczas wzrostu plonów.

Czym są nawozy dolistne?

Nawozy dolistne to specjalne rodzaje nawozów, które są aplikowane w nieco inny sposób. Zazwyczaj nawozi się bowiem glebę, lecz mimo tego nierzadko roślinom i tak brakuje składników odżywczych przez na przykład za małą ilość wody, czy też właściwości chemiczne pierwiastka którego brakuje. Wtedy świetnie sprawdzają się nawozy dolistne, które mogą być absorbowane wprost do rośliny przez inne niż korzenie jej części.

Jak stosować nawozy dolistne?

Stosowanie nawozów dolistnych jest niezwykle proste, ale też opłacalne. Aby użyć tego typu nawozy wystarczy bowiem zaaplikować je na przykład na liście rośliny. W ten sposób mikro i markoelementy zawarte w nawozie dotrą bardzo szybko do miejsca, w którym występuje ich niedobór.

Stosując nawozy dolistne można liczyć nie tylko na to, że plony będą zdrowsze i bardziej obfite. W ten sposób można bowiem zwiększyć również w znaczącym stopniu ich tolerancję na sytuacje stresowe dla roślin takie jak na przykład skrajne temperatury, nadmierne promieniowanie UV, czy też susze.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top