Panele fotowoltaiczne – jak je prawidłowo zamontować?

Panele fotowoltaiczne są coraz częstszym widokiem na dachach polskich domów. Aby jednak mogły działać prawidłowo i generować tyle prądu ile tego sobie życzymy muszą byc one we właściwy sposób. Jak więc prawidłowo zamontować panele fotowoltaiczne i komu można powierzyć to zadanie, by mieć pewność, iż zostanie wykonane prawidłowo?

Kto powinien zająć się montażem paneli fotowoltaicznych?

Instalacje fotowoltaiczne nie są już tak drogie jak w przeszłości, lecz chcąc zamontować panele fotowoltaiczne w Cieszynie znacznie lepiej jest powierzyć to fachowcom. Wszelkie błędy w montażu mogą bowiem skutkować tym, że instalacja nie będzie działać prawidłowo lub w najgorszym przypadku nie będzie dobrze zamocowana do dachu i będzie po prostu niebezpieczna.

Na szczęście na rynku znaleźć można całe mnóstwo firm, które oferują montaż fotowoltaiki w Cieszynie. Zatrudniają one prawdziwych fachowców w tej dziedzinie, którzy doskonale wiedzą jak zamontować panele i całą instalację fotowoltaiczną tak, by była ona bezpieczna, a także by generowała możliwie jak najwięcej prądu.

O czym pamiętać przy montażu paneli fotowoltaicznych?

Wiele osób o tym zapomina, lecz niezwykle ważne nie jest tylko to jak zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, ale też gdzie zostaną zamontowane. Aby generować możliwie jak najwięcej energii elektrycznej powinny one być umieszczone na ukośnym dachu, który skierowany jest w kierunku południowym. Wynika to z tego, iż znajdujemy się na półkoli północnej, a co za tym idzie słońce zawsze będzie świeciło od południa.

Oprócz tego niezwykle ważne jest jednak bezpieczeństwo i sam sposób montażu. Powinny one być przymocowane wykorzystując specjalne mocowania do paneli fotowoltaicznych, które pozwalają na stałe i trwałe zamontowanie ich na dachu. Dodatkowo poszczególne elementy powinny być chronione przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak opady atmosferyczne. Mowa tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju okablowaniu, które musi być odpowiednio izolowane.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top