Okna aluminiowe – czym się wyróżniają?

Wybór stolarki okiennej jest ważny dla spójnego wyglądu elewacji domu. Najpopularniejszymi oknami są okna drewniane oraz plastikowe z PCV. Jednak na rynku dostępne są także okna aluminiowe. Połączenie dyskretnej stylistyki okien aluminiowych z technologią, daje niepowtarzalny efekt i pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Kiedy warto postawić na okna aluminiowe?

Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe w Szczecinku są bardzo wytrzymałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie rdzewieją, ani nie rozszczelniają. Są bardzo sztywne, dzięki czemu można je stosować do dużych przeszkleń okien i drzwi. Okna aluminiowe są stabilne. Wiele osób kojarzy je z oknami zimnymi. Jednak producenci okien aluminiowych, stale ulepszają je, by zapewnić klientom możliwość wyboru. Okna są dostępnie w wielu kolorach, dzięki czemu bez problemu będzie można je zastosować w różnych realizacjach elewacji. Dzięki zastosowaniu specjalnej budowie komór, uszczelek termicznych i przekładek, okna te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Oznacza to, że ciepło nie ucieka z pomieszczeń i można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Okna aluminiowe mogą zostać spersonalizowane. Oznacza to, że klient decyduje czy okna mają być bardziej dyskretne od strony zewnętrznej, czy mają wyróżniać się specjalnymi kształtami.

Zastosowanie okien aluminiowych

Ze względu na swoją wytrzymałość i lekkość, okna aluminiowe świetnie nadają się do dużych powierzchni oszklonych. Ogrody zimowe, tarasy i drzwi przesuwne w Szczecinku to tylko niektóre pomysły ich wykorzystania. Pozwalaj na tworzenie konstrukcji o dużych gabarytach. Dzięki nim nie trzeba rezygnować z dużych przeszkleń. Okna aluminiowe coraz częściej pojawiają się w prywatnych domach, nie tylko w budynkach użyteczności publicznej. Nadają się do każdego typu budownictwa. Świetnie sprawdzą się w domach pasywnych, energooszczędnych, jak i klasycznych. Mnogość kształtów i kolorów pozwala bez problemu dopasować je do elewacji, dachu czy ogrodzenia.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top