Pergole – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu to świetny pomysł, gdyż pozwala na odetchnięcie od zamkniętych czterech ścian i zaczerpnięcie nieco słońca. Nie może być go jednak za dużo dlatego miejsce do wypoczynku na swoim tarasie warto odpowiednio przygotować. Pomóc w tym może na przykład pergola. Czym kierować się przy jej wyborze?

Czym jest pergola?

Można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj daszku. Dostępne do zakupu pergole w Tarnowskich Górach mają jednak wiele rodzajów i nie są to po prostu dachy na metalowych lub drewnianych podporach. Mają one wiele odmian konstrukcji i spotkamy na przykład pergole, w których ochrona przed deszczem i słońcem jest znikoma, gdyż maja one dach w postaci równoległe ułożonych desek z przerwami pomiędzy sobą.

Pergole można potraktować jako dobrą alternatywę dla markizy w Bytomiu. Różnią się one od siebie najczęściej tym, że markizy to konstrukcje montowane na ścianie i nie posiadające dodatkowych podpór, a pergole można zamontować samodzielnie lub w oparciu o dowolną liczbę ścian.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pergoli?

Przede wszystkim na to czego od niej oczekujemy. Jeśli ma ona dawać schronienie nawet przed mocnym deszczem to najlepszym wyborem będzie pergola z dachem litym. Jest on wykonywany najczęściej z poliwęglanu, stali czy też szklanego akrylu i dobrze radzi sobie nawet z intensywnymi warunkami atmosferycznymi.

Jeśli z kolei pergola ma być nastrojowa i dobrze chronić przed co najwyżej lekkim deszczem to świetnym wyborem może być pergola z ruchomą osłoną. Bardzo często spotkać można takie konstrukcje w stylu śródziemnomorskim, które świetnie prezentują się na tarasie i tworzą genialne miejsce spotkań.

Miłośnicy ogrodnictwa pergole docenią z kolei w roli podpory dla roślin pnących. Bardzo często mają one bowiem formę kraty, na której można posadzić na przykład winogrona. Dzięki czemu można je potem kosztować prosto z kiści co tworzy w ogrodzie naprawdę świetny i niepowtarzalny klimat.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top