Pokrętło składane – jak należy go używać?

Różnego rodzaju pokrętła wykorzystywane np. do montażu mebli przeważnie są wykonane z tworzyw sztucznych. Dzięki temu zapewniają dobry uchwyt oraz łatwy montaż i demontaż w razie potrzeby. Korzystać można z pokręteł składanych lub np. motylkowych. Elementy te różnią się właściwościami i wyglądem.

Pokrętło składane – co to takiego?

Element taki jak pokrętło składane służy do mocowania finalnego poszczególnych części np. mebla. Przeważnie takie elementy produkowane są z tworzyw sztucznych – poliamidu z domieszkami. Można je łatwo rozłożyć i w ten sposób zamocować śrubę, nakrętkę czy cokolwiek innego. Są wygodne w obsłudze.

Nowoczesne pokrętła składane nie są zbyt widoczne po ukończeniu pracy, nadają się więc idealnie do użycia przy montażu mebli. Są w sprzedaży w różnych kolorach, np. czarnym. Kształt główki jest estetycznie zaprojektowany i ergonomiczny. Montaż pokrętła składanego nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i może być wykonany ręcznie.

Pokrętła składane – uniwersalne rozwiązanie

Tego typu pokrętła można z powodzeniem uznać za dość uniwersalne. Montuje się je wbijając w wybranym miejscu. Po zamknięciu zapewniają stabilny i bezawaryjny chwyt. Z uwagi na wykonanie główki z tworzywa sztucznego, pokrętło nie jest podatne na niekorzystny wpływ chemikaliów czy środków czystości, z którymi może się zetknąć.

Nowoczesne pokrętła można wykorzystywać nie tylko przy składaniu mebli, ale np. do mocowania elementów maszyn, szczególnie tam, gdzie występują trudne warunki w otoczeniu. Elementy maszyn bywają pokrywane smarem lub innym produktem, który mógłby negatywnie wpływać na trwałość pokręteł metalowych.

Kiedy warto zastosować pokrętła składane?

Przeważnie należy stosować pokrętła składane w sytuacji, gdy ważny jest łatwy montaż przy jednoczesnym użyciu śruby z nakrętką. Dzięki temu elementy mocujące nie są tak trudne w obsłudze. Pokrętło maskuje też całość połączenia, więc jeśli mocowanie jest widoczne z daleka, ma to rolę estetyczną.

Podsumowując, pokrętła składane uważane są za bardzo uniwersalne. To rozwiązania trwałe i mocne, a do tego łatwe w obsłudze i odporne na czynniki zewnętrzne.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top