Jak długo czeka się na odbiór odzieży z pralni chemicznej?

 

Kiedy oddajemy ubrania do pralni chemicznej bardzo często zastanawiamy się, ile będziemy musieli czekać na ich odbiór? Tak naprawdę wszystko zależy od standardów danego przedsiębiorstwa, ilości ubrań oraz sezonu i liczby zamówień. Kolejnym aspektem, który wpływa na długość świadczenia usługi pralniczej jest rodzaj odzieży, którą przekazujemy do prania. Każda pralnia chemiczna rządzi się swoimi prawami, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy podać przybliżony czas oczekiwania.

W dobie dużej konkurencji oraz rywalizacji przedsiębiorstw o konsumenta, jednym z powodów wybrania konkretnych usług pozostaje obsługa klienta. Sprawna i komfortowa obsługa, która charakteryzuje się indywidualnym podejściem, sprawia, że chętniej wracamy w to samo miejsce. Te same prawa dotyczą pralni chemicznych. Jeżeli personel zadba o nasze potrzeby, usługa zostanie wykonana z najwyższą jakością, a czas oczekiwania na realizację będzie stosunkowo krótki, to chętnie oddamy ubrania w to samo miejsce, a nawet polecimy je znajomym.

Ile trwają usługi pralni chemicznej?

Podstawowe usługi trwają zazwyczaj do 24 godzin. To odpowiedni czas by przyjąć, wyprać oraz przygotować do oddania odzież tekstylną, która jest najłatwiejsza w pielęgnacji. Do odzieży takiej zalicza się znaczną większość ubrań, które przekazuje się do pralni chemicznej w tym podstawowe ubrania, których używamy na co dzień. Dwa razy dłużej zwykle czeka się na usługę prania koszul, a wiąże się to ze specyfiką tkanin oraz konstrukcji koszul oraz ich prasowaniem. Dla ludzi, którzy żyją szybko, i spieszą się od spotkania biznesowego do kolejnego spotkania, oczekiwanie 48 godzin na wypraną i gotową do założenia koszulę to niedługi czas.

Okres oczekiwania na inne elementy odzieży, w tym przede wszystkim skórzane produkty oraz obuwie, jest znacznie dłuższy. Wiąże się to z faktem, że nie można w nich zastosować tradycyjnego procesu prania. Pranie skórzanych ubrań oraz butów odbywa się na sucho, za pomocą specjalnego rozpuszczalnika oraz w wielu przypadkach ręcznie, dzięki czemu czas ten może się wydłużyć nawet do 14 dni. W przypadku konieczności realizacji usługi w szybszym tempie, warto zapytać pracowników pralni chemicznej o opcję prania ekspresowego, co przy wzroście opłaty może skrócić czas oczekiwania na ulubione ubrania.

redakcja

Dodaj komentarz

Back to top