Pomysły na aranżację małego przedpokoju

Przedpokój to bardzo ważna część każdej aranżacji mieszkania lub domu. To przestrzeń na którą natrafiamy zaraz po przejściu progu drzwi wejściowych. Hol lub przedpokój z reguły jest małą przestrzenią, co wiąże się z tym, że więcej metrażu przeznaczone jest na pomieszczenia użytkowe takie jak salon, kuchnia lub pokoje. Im mniejszy przedpokój tym bardziej trzeba się natrudzić, żeby jego aranżacja była jednocześnie praktyczna i estetyczna.

Idealna aranżacja sprawia, że przedpokój traktujemy jak integralną część całej przestrzeni mieszkania i praktycznie go nie dostrzegamy. Z drugiej strony powinien pozwolić na ulokowanie w nim okryć wierzchnich oraz obuwia, które pozostawiamy tam przed wejściem do dalszych pomieszczeń. O tym jak dobrze i funkcjonalnie zaaranżować przedpokój, również ten mniejszych rozmiarów, możemy przeczytać w poradniku na stronie https://www.meble.pl/poradnik/przedpokoj. To zbiór praktycznych rad, z których każdy może skorzystać.

Co powinno znaleźć się w przedpokoju?

Mała przestrzeń przedpokoju zmusza nas do oszczędnego gospodarowania metrażem i rozsądnego dobierania mebli. Za duże meble staną się inwazyjne i zabiorą bardzo dużo przestrzeni, której może później zabraknąć w codziennym użytkowaniu. Jest to o tyle istotne, że przedpokój to przestrzeń, w której spędzamy czas w trakcie każdego wejścia i wyjścia z mieszkania oraz przyjmujemy w nim gości, którzy w komfortowych warunkach powinni się rozebrać i wkroczyć do naszego świata.

To co niezaprzeczalnie powinno znaleźć się w domowym przedpokoju to wieszaki, które pozwolą na umieszczenie na nich okryć wierzchnich, oraz np. parasolki. Kolejny ważny element tego pomieszczenia to miejsce na swobodne przechowywanie butów. Może to być dedykowany temu stojak lub specjalna szafka. Jeżeli tylko przestrzeń na to pozwala to wieszaki oraz szafka na buty mogą być integralną częścią większej szafy w zabudowie i wolnostojącej, co staje się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wiele osób umieszcza również w przedpokoju lustro, które pozwala na ostatnie poprawki wizerunku tuż przed opuszczeniem mieszkania. Oczywiście sposób aranżacji zależy tylko od naszej wyobraźni i pomysłu na tą przestrzeń.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top