Jaki krawat wybrać?

Krawat stanowi podstawowy element każdej niemalże męskiej stylizacji o bardziej formalnym charakterze. Krawaty noszą nie tylko mężczyźni, ale również coraz częściej także kobiety. Wybór odpowiedniego krawatu ma zasadnicze znaczenie dla zachowania spójności całej stylizacji. Istotne jest nie tylko to, jaki krawat założymy na daną okazję, ale również jego kolor, a także materiał z jakiego jest wykonany. Zatem jaki krawat wybrać?

Krawat – z jakiego materiału?

Zdecydowanie w pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć zakup krawata jedwabnego. To krawaty najwyższej jakości, które elegancko się prezentują. Niemniej jednak warto pamiętać, że ten model krawata jest dość wymagający, jeśli chodzi o jego czyszczenie i pielęgnację. Krawaty jedwabne możemy prać tylko chemicznie, ewentualnie ręcznie. Musimy również uważać podczas prasowania,  albowiem zbyt wysoka temperatura może krawat zniszczyć. Warto prasować krawat od jego wewnętrznej strony.

Jaki  krawat na daną okazję?

Zastanówmy się, jaki krawat powinniśmy wybrać na konkretną okazję. Ważne jest, czy spotkanie, na które się udajemy,  będzie mniej lub bardziej formalne. Spotkanie o charakterze wybitnie formalnym wymaga od nas założenia krawatu gładkiego, w stonowanych i ciemniejszych barwach. Dobrym rozwiązaniem jest choćby krawat granatowy, czy też utrzymany w ciemnej czerwieni. Na spotkania o mnie formalnym charakterze możemy zdecydować się na krawaty o różnorodnych wzorach. Na przykład dobrym wyjściem jest krawat w skośne paski.

Szerokość krawata

Bardzo ważny jest również wybór krawata o odpowiedniej szerokości. Jakiej szerokości krawat będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim do wyboru mamy krawaty wąskie, standardowe, a także szerokie. Najbardziej powszechne oczywiście są krawaty standardowe. Krawaty wąskie zdecydowanie warto polecić osobom szczupłym i o drobnej budowie ciałą,  natomiast krawaty szerokie powinny zakładać osoby, które zmagają się z nadwagą. Szerokość krawata dobieramy także względem szerokości klap w marynarce.

Metody wiązania krawata

Wybór odpowiedniego krawata oczywiście nie jest specjalnym problemem. Ten pojawia się dopiero w momencie, kiedy przyjdzie nam krawat w odpowiedni sposób zawiązać. Zasadniczo do wyboru mamy trzy sposoby na wiązanie krawata. Możemy stosować węzeł prosty, węzeł podwójny, a także węzeł Windsor. W internecie można znaleźć wiele przydatnych poradników opisujących każdą z tych metod wiązania krawatu. Dobrze dobrany i zawiązany krawat będzie prezentował się elegancko i będzie stanowił idealne domknięcie całej stylizacji.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz

Back to top